Технічна інвентаризація – процес, обов’язковий до проведення з метою отримання технічного паспорту на квартиру, будинок або інший об’єкт нерухомості. До його здійснення долучаються досвідчені фахівці, що володіють актуальними методиками процедури. Процес потребує точних вимірів та детального опису об’єктів нерухомості, досконалого знання законодавчої бази, а також розуміння сталого порядку проведення заходу – сертифіковані інженери керуються інструкцією про технічну інвентаризацію, затверджену Міністерством громад та територій.
Технічна інвентаризація: коли і навіщо
В яких випадках необхідна технічна інвентаризація?
- Перед прийняттям зведеного об’єкту нерухомості до експлуатації.
- У випадках продажу, купівлі або обміну (розділу) квартири (будинку).
- Після капітального ремонту приміщень, їх реконструкції та перепланування (зміни технічно-економічних показників та конфігурації).
Вказані групи випадків – є основними, які у переважній більшості зустрічаються в практиці фахівців бюро технічної інвентаризації. Типи процесу групуються ще за одним принципом – вони поділяються на первинну, планову та позапланову, а також поточну інвентаризацію. Перший тип проводиться за замовчуванням на об’єктах, де процес ще жодного разу не було здійснено. До планових інвентаризацій відносять випадки зі зміною структури приміщень, яка потребує відображення у технічній документації, зокрема, у паспорті об’єкту. Третій тип замовляється клієнтом окремо, поза чергою, у разі переобладнання, руйнування та інших дій з приміщеннями, що підлягають державній реєстрації.
Етапи процесу інвентаризації
- Подання заявки. Процес інвентаризації починається з оформлення заявки замовника. Зазвичай, це робиться у режимі онлайн на сайті або по телефону. Далі співробітники у найкоротший термін зв’яжуться з клієнтом.
- Пакет документів. Після цього замовник повинен подати пакет документів, який, зокрема, включає в себе паспорт та ідентифікаційний код власника житла, копії паперів, що засвідчують право власності. Документи можна подати безпосередньо інженеру на об’єкті.
- Процес інвентаризації. Наступним етапом є проведення замірів: кваліфіковані фахівці перевіряють всі елементи конструкцій, перекриття, системи опалення, стіни, вікна, вентиляційні канали. Якщо справа стосується приватного домоволодіння, то до паспорту будуть внесені такі споруди, як теплиці, туалет, душ, лазня, літня кухня, тощо. Процедура займає від однієї години і більше – витрачений час залежить від розміру об’єкту та об’єму робіт.
- Формування техпаспорту. Фінальний етап – це підготовка архівної справи, техпаспорту та характеристик об’єкту, і видача відповідних документів на руки клієнту, згідно з термінами, вказаними у договорі. Додатково можна замовити цільові довідки, що відображають розміри окремих кімнат, конструктивних вузлів і таке інше.
Ціна питання
З ціновими аспектами можна ознайомитися у спеціальній вкладці на сайті нашого бюро технічної інвентаризації. Ціна питання залежить від типу об’єкту, квадратури будівлі або квартири, та від того, наскільки терміново потрібно виконати роботу. Також на вартість послуги впливає відстань до об’єкту (дистанція більша за 30 км оплачується додатково). Наприклад, вартість технічної інвентаризації та виготовлення техпаспорту на приватний будинок починається з 900 гривень (площа – до 100 квадратних метрів, термін – 12 днів). Якщо роботу потрібно виконати терміново, то ціна підвищується до 1 200 гривень (строк – 3 дні).
Зокрема, існують цінові пакети для таких об’єктів, як:
- Квартири.
- Приватні будинки.
- Багатоквартирні будинки.
- Гаражі.
- Виробничі будівлі.
- Незавершені проекти.
Результатом інвентаризації є технічний паспорт, оформлений за всіма правилами, і необмежена можливість у подальшому здійснювати юридичні дії з об’єктом нерухомості.
Враховуючи обов’язкові знання безлічі нюансів та необхідність у професійному підході до справи, процедуру технічної інвентаризації доцільніше довірити справжнім фахівцям профільних організацій, що володіють сертифікатами на проведення подібних робіт та спеціальними наборами високоточного обладнання.