Технічний паспорт на приватний будинок – один з основних документів, що знадобиться при здійснені будь-яких юридичних операцій з об’єктом нерухомості. Його відсутність не позбавляє можливості володіти будинком, але виключає проведення всіх дій з його продажу, обміну, розділу, дарування, тощо. Щодо оформлення технічного паспорту, потрібно відзначити важливий момент: доцільніше звертатися до фахівців з бездоганною репутацією, які найкращим чином зарекомендували себе у даній сфері, адже процес інвентаризації потребує неабияких знань у галузях юриспруденції, інженерії та багатьох інших.
Технічний паспорт на будинок: у яких випадках потрібен документ
Техпаспорт на приватний будинок може знадобитися у декількох поширених випадках:
- При здачі будівлі в експлуатацію.
- Під час проведення перепланування або реконструкції будинку.
- З метою реєстрації прав власності (це можна зробити навіть, якщо об’єкт знаходиться на стадії будівництва).
- У процесі наслідування будинку.
- Як один з етапів приватизації будівлі.
- У плановому порядку або за вимогою замовника.
Таким чином, виготовлення технічного паспорту – доволі затребувана процедура, що вимагає серйозного підходу та фундаментального знання законів.
Процедура оформлення технічного паспорту: актуальний алгоритм
Перше, що необхідно зробити – визначитися з вибором бюро, що займається технічною інвентаризацією. Наразі допускається звернення як до державних структур, так і до приватних організацій. У другому випадку процес гарантовано не затягнеться надовго, буде позбавлений бюрократичних перепон, неконструктивної метушні, величезних черг, а, навпаки, здійснюватиметься якісно, швидко та з обов’язковим дотриманням відповідних законодавчих актів.
- Інтернет-заявка. Початковим етапом оформлення технічного паспорту стане реєстрування заявки за допомогою онлайн-форми – процес займає не більше хвилини. Це можна зробити також телефоном.
- Генеральна домовленість. Протягом невеликого проміжку часу з потенційним замовником зв’яжуться працівники бюро з тим, щоб з’ясувати необхідні нюанси, зокрема, бажаний час проведення інвентаризації, та скласти договір.
- Документальна складова. Наступний крок – збір та здача певного пакету документів встановленого взірця, до якого входять паспорт громадянина, його податковий код, папери, що підтверджують право на володіння об’єктом нерухомості.
- Процедура інвентаризації. Після з’ясування всіх деталей кваліфікований інженер-замірщик виїжджає на об’єкт, згідно з оговореними датою та часом. Фахівець вносить до документу наступні відомості: конструктивні особливості будинку, матеріал підлоги, перекриття, стелі, фундаменту, вікон тощо. Обов’язково звертається увага на вентиляційні шахти, комунікаційні системи та додаткові споруди на присадибній ділянці – лазню, літню кухню, погріб, басейн, душ і таке інше. Також у технічному паспорті вказується адреса будинку, його план-схема та загальна характеристика.
- Видача паспорту. У результаті складається документ, на який у подальшому можна посилатися під час купівлі, продажу та інших юридичних операцій з конкретним об’єктом нерухомості. Також можливе надання довідок про технічно-економічні показники.
Цей важливий папір можна отримати як на всю споруду, так і на її окремі частини.
Цінові нюанси оформлення технічного паспорту на будинок
Оформлення техпаспорту на приватний будинок базується на трьох цінових пакетах. Вартість процедури залежить від площі об’єкта нерухомості, терміновості та складності виконання роботи.
- Приватний будинок площею ≤ 100 квадратних метрів – 900 гривень (строк – 12 днів), оформлення на протязі трьох діб – 1 200 гривень.
- Будинок площею від 100 до 200 квадратів – 1 400 гривень (12 днів), оформлення за три доби – 1 900 гривень.
- Домоволодіння площею більше ніж 200 квадратних метрів обслуговується за договірною ціною (можлива доплата за складність).
Наше бюро інвентаризації має у своєму розпорядженні достатні технічні можливості, великий досвід роботи та кваліфікований персонал для якісного проведення діяльності подібного профілю.