Перепланування

Як узаконити перепланування квартири

Якщо на території квартири були проведені дії, у результаті яких змінилася конфігурація приміщень, то вони обов’язково потребують узаконення. Таким чином, на руках у власника об’єкту нерухомості повинен з’явитися новий технічний паспорт, відомості у якому співпадатимуть з фактичними змінами, що проводилися.

Узаконення перепланування: юридичні нюанси

Як провести та узаконити перепланування квартири максимально коректно? У першу чергу, треба визначитися з термінологією. Повноцінним переплануванням вважаються роботи, які проводяться в межах квартири та зачіпають інженерні комунікації загального користування, а також передбачають знесення стін. Подібні будівельні маніпуляції треба обов’язково узгоджувати з Державою архітектурно-будівельною інспекцією України. Проте, навіть якщо перепланування відноситься лише до одного приміщення та не зачіпає несучих конструкцій, після нього все одно потрібно оформлювати новий технічний паспорт.

Якщо перепланування проводилося без дозволу відповідних органів та відноситься до категорії нескладних будівельних робіт, додатково треба отримати довідку про те, що дії не підпадають під формулювання «реконструкція».

Важливо! Неузгоджене перепланування квартири без дозвільної та технічної документації означає неможливість проводити з об’єктом нерухомості будь-які юридичні дії

Оформлення технічного паспорту після перепланування квартири: алгоритм дій

Якщо перепланування здійснювалося, згідно з утвердженим проектом (до речі, наші фахівці надають подібну послугу), як власник квартири повинен діяти далі?

  1. Визначитися з вибором. Наразі закон дозволяє звертатися до бюро технічної інвентаризації як державного, так і приватного характеру. Головне, щоб організація мала у своєму розпорядженні кваліфікованих співробітників відповідної категорії. До переваг приватного БТІ можна віднести відсутність черг і бюрократичних перепон, гарантоване дотримання термінів, швидкість виконання роботи та якісний результат.
  2. Подання заявки. Її можна подати за допомогою заповнення онлайн-форми або зателефонувавши за номером, вказаним на веб-ресурсі. У будь-якому випадку з клієнтом терміново зв’яжуться співробітники, щоб з’ясувати нюанси проведення інвентаризації, визначитися з бажаними строками, та скласти договір.
  3. Подання документів. Замовник повинен надати паспорт власника квартири, ідентифікаційний податковий код, проект перепланування, дозвільні документи (якщо такі потрібні) та попередній технічний паспорт.
  4. Приїзд фахівців. Професійні інженери-інвентаризатори прибудуть на місце у дату та час, що вказані в договорі. Зазвичай, процедура технічної інвентаризації квартири після перепланування займає більше часу, ніж при проведенні стандартних замірів. Слід зазначити, що у нашій організації працюють виключно кваліфіковані співробітники з великим досвідом роботи та потрібними сертифікатами.
  5. Оформлення техпаспорту. Стандартний термін виготовлення декларації про початок робіт або готовність об’єкту нерухомості (квартири) складає рівно місяць. Якщо перед переплануванням необхідно розробити проект, послуга надається на протязі 10 днів.

Після вище зазначених дій відомості вносяться до державного реєстру, як про це говорилося вище, а власник квартири отримує на руки виписку, що повністю узаконює проведене перепланування.

Вартість послуги залежить від виду документу:

  • Розробка проекту – від 3 000 грн в залежності від складності задачі.
  • Консалтинговий супровід отримання декларації про початок (готовність) об’єкту – 5 000 грн.

Потрібна кваліфікована консультація з приводу узаконення перепланування квартири чи формування проектного плану? Звертайтеся, будь ласка, за телефонами або пишіть на електронну пошту нашого бюро технічної інвентаризації!